?טיפים - איך מממשים

 

bullet

פסיכומטרי הוא האמצעי ולא המטרה
צעירים רבים לעתים שוכחים שהמבחן הפסיכומטרי הוא רק אמצעי בדרך להשגת המטרה- לימודים אקדמיים. המרדף אחר ה-700 הפך מזמן למטרה בפני עצמה, וחבל. הלימודים למבחן הפסיכומטרי כרוכים בהשקעה עצומה ולעתים אף מוגזמת של זמן, כסף, ומאמץ. בחלק ממוסדות הלימוד והמקצועות, פסיכומטרי אינו דרישת חובה ולעתים ניתן לוותר עליו כליל. אנו ממליצים- לפני שאתה מתחיל במרוץ – סמן לעצמך את המטרה – מה אתה רוצה ללמוד, איפה, ומהו הציון הפסיכומטרי הנחוץ לך (אם בכלל) כדי להתקבל.
עם זאת, שים לב כי בחלק ממוסדות הלימוד מחלקים מלגות בהסתמך על ציוני הבגרות והפסיכומטרי. לכן, כדאי לשקלל גם את המידע הזה לתוך ההחלטה מהו ציון הפסיכומטרי הרצוי.
 

bullet

בדוק את סיכויי קבלתך לפני ההרשמה
לפני שאתה נרשם למוסד הלימודים המועדף עליך, בדוק את סיכויי הקבלה שלך לאותו מוסד. עלות ההרשמה למוסדות הלימוד השונים נעה בין 300-400 שקלים, סכום שאינו מוחזר אפילו אם לא תתקבל ללימודים, או אם תבטל את הרשמתך.
לכן מומלץ למנוע הרשמה מיותרת, אם ניתן לדעת מראש (או לפחות להעריך) שהיא חסרת סיכוי.
את בדיקת סיכויי הקבלה ניתן לעשות באתר "מידעת" , שנותן מידע על סיכויי קבלה למספר מוסדות במקביל
(כרגע האתר אינו זמין, אנו מקווים שזה רק זמני), אך כדאי להשוות את התוצאות עם בדיקה באתר המוסד האקדמי.
שים לב! בדיקת סיכויי הקבלה נותנת אומדן, ולא תמיד מהווה ערובה לקבלה בפועל.
 

bullet

"רגע האמת"- ההרשמה: ניצול יעיל של האפשרויות
עלות ההרשמה למוסדות הלימוד השונים נעה בין 300-400 שקלים, לכן כדאי לבצע את תהליך ההרשמה בצורה היעילה והאפקטיבית ביותר. ברישום למוסד הלימודים, יש לדרג את תחומי הלימוד המועדפים על-פי סדר עדיפות. הדיון בבקשת הקבלה הוא על-פי סדר העדיפויות ולפיכך יש לו חשיבות: תחילה יבדקו סיכויי הקבלה לחוג שנרשם בעדיפות הראשונה ואחריו לחוג שנרשם בעדיפות השנייה, וכן הלאה. לכן, גם אם סיכויי הקבלה שלכם למקצוע המועדף עליכם הם גבוהים, מומלץ לדרג עדיפויות נוספות, שיכולות להתאים במידת הצורך.
 

bullet

שוקל לימודים במכללה? – אין חכם כבעל ניסיון
שוקל לימודים במכללה? מתלבט איזו הכי מתאימה לך? היעזר בניסיונם של סטודנטים וותיקים. משרד התמ"ת ערך סקר השוואתי בין המכללות בארץ לגבי נושאים כגון איכות השירות, איכויות סביבת לימודים, תשתיות תומכות הוראה, איכויות הוראה, ושירותים לסטודנט. פנה לכאן לקבלת תשובות לשאלותיך.

כמו כן, מומלץ לבקר בפורטל מכללות לקבלת מידע רב על המכללות בארץ.
 

bullet

לֶמה מכינה המכינה?
שימו לב! לא כל האוניברסיטאות והמכללות מכירות בציוני המכינה של אוניברסיטאות או מכללות אחרות! לכן, מומלץ בטרם ההרשמה למכינה לבדוק במוסדות הלימוד הפוטנציאליים עבורכם האם הם מכירים בציוני המכינה אליה אתם מתכוונים להירשם. נסו להתאים את המכינה אליה אתם נרשמים אל מוסד הלימוד בו אתם שואפים ללמוד.
 

 

חזרה לעמוד הטיפים הראשי

לטיפים בנושא "איך בוחרים?"

לטיפים בנושא "עם מי להתייעץ?"