כללי


מחפשים כיוונים לעתיד?

אם כן - אתם בחברה טובה: בסקר שנערך בקרב כ-10,000 גולשים בכיוונים לעתיד, יותר מ-93 אחוזים דיווחו שקשה להם לקבל את ההחלטה לגבי תחום לימודים ומקצוע! מטרת כיוונים לעתיד היא לתת לך כלים לקבלת ההחלטה הטובה ביותר עבורך. כלים אלו מבוססים על מגוון מחקרים שנערכו בארץ ובעולם, ועל ניסיון שהצטבר במרכזי ייעוץ אישי בבחירת מקצוע.

 

למה כדאי ללמוד?

 

מה כדאי ללמוד?

 

למה חשוב להשקיע בהחלטה? (כי על טעויות משלמים וביוקר!)

 

כיוונים לעתיד מציע לך, בין היתר:

bullet

  הדרכה בשלבים המומלצים בתהליך בחירת תחום הלימודים והמקצוע (סחל"ב)

bullet

  שאלונים אינטראקטיביים עם משוב מידי והמלצות המתאימות לך אישית - לבירור השלב בתהליך החלטה בו הנך נמצא/ת, הקשיים המעכבים אותך בהתקדמות בתהליך ההחלטה, סגנון קבלת ההחלטות שלך ועוד (בחן את עצמך)

bullet

  טיפים שיסייעו לך בבחירה (טיפים)

bullet

  מידע ממוקד על לימודים אקדמיים, תיאורי מקצוע, הבחינה הפסיכומטרית, סיכויי קבלה, מכינה קדם אקדמית, מלגות, וקישורים למקורות מידע, סיוע, וייעוץ באינטרנט ומחוצה לו (מה הלאה?)

 

למה כדאי ללמוד?

בני אדם בוחרים ללמוד לימודים גבוהים מכל מיני סיבות: יש מי שרוצים לרכוש השכלה ולהרחיב אופקים, אחרים לומדים כדי לקבל תואר, יש המגיעים ללימודים בגלל החברה, האווירה, העצמאות, היוקרה, יש הבאים מתוך עניין בנושא או בתחום מסוים ואחרים פשוט מעוניינים לרכוש מקצוע.

לראשית העמוד

 

מה כדאי ללמוד?

כמובן, אין תשובה חד משמעית. זה תלוי בך. אנשים רבים בוחרים תחום לימודים שירצו לעבוד בו בעתיד ואחרים בוחרים לפי תחומי עניין ועל מנת להרחיב את אופקיהם והשכלתם.

לעיתים תחום לימודים מסוים מוביל למספר עיסוקים; למשל, חשבונאות יכול להוביל לראיית חשבון, ייעוץ מס, להיות חשב, ועוד. מצד שני ניתן להגיע לאותו עיסוק מכמה תחומי לימוד למשל, לייעוץ פיננסי מתוך לימודי כלכלה, חשבונאות ומנהל עסקים. דוגמה נוספת, יועץ ארגוני מתבסס על לימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מנהל עסקים (התנהגות ארגונית) והנדסת תעשיה וניהול.

לראשית העמוד

 

למה חשוב להשקיע בהחלטה? (כי על טעיות משלמים וביוקר!)

בעת בחירת תחום לימודים חשוב שהצעירים ינסו לבטא את העדפותיהם ושאיפותיהם וישקיעו בכך מחשבה. מכיוון שלהפסקת לימודים או להחלפת חוג לימודים עקב החלטה ראשונית לא שקולה דיה, יש מחיר.ראשית, מחיר כלכלי, שכן עלות שנת לימודים (כולל הפסד הכנסה) היא כ - 50 אלף שח (קשה להיות סטודנט בישראל). שנית, מחיר פסיכולוגי, שכן הפסקת הלימודים או החלפת חוג מלווה לעתים בחרטה ואף תסכול. שלישית, מדובר בדרך כלל על "הפסד של שנה" או הארכת התואר בשנה נוספת.

לראשית העמוד

כיוונים לעתיד הוא אתר המכיל מידע רב. לכן, מומלץ לחזור ולבקר בו מספר פעמים, וכך להגיע לכל המידע הרלוונטי עבורכם.
בפרט, מומלץ למלא את כל השאלונים הנמצאים ב"בחן את עצמך"- אך לא את כולם ביום אחד. בקרו שוב בימים הקרובים - מבטיחים שנישאר פה...