?איפה כדאי ללמוד

החלטת ללמוד לימודים גבוהים, אבל נתקעת בהחלטה "איפה"? – ההחלטה על מוסד הלימודים היא החלטה לא פשוטה, הטומנת בחובה שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון. לא בכל המוסדות אפשר ללמוד את כל התחומים, ולכן ההחלטות מה ללמוד והיכן ללמוד קשורות לעיתים זו בזו.

 

עם זאת, לא רק התחום הוא שקובע איפה כדאי ללמוד. רצוי גם לבחון את איכות השירות, איכויות סביבת הלימודים, התשתיות תומכות ההוראה, איכות ההוראה, והשירותים לסטודנט במוסדות השונים. אנו ממליצים לך גם לבחון את השאלה "האם ללמוד קרוב או רחוק מהבית?", וזאת תוך שימת תשומת לב להכנסות הצפויות לך במהלך שנות הלימוד הצפויות (הכנסות שיכולות לכלול תמיכה כלכלית מההורים, שבירת חסכונות או עצמאות כלכלית שתוליד את הצורך לעבוד במהלך התואר).

 

 המלצותינו לך:

אם אינך יודע, או אינך בטוח מה רצונך ללמוד – תוכל להיעזר במערכות "מבדק" (חדש! חינם לכולם) ו"מידעת" (כרגע האתר אינו זמין, אנו מקווים שזה רק זמני).

באתר "המועצה להשכלה גבוהה" תוכל למצוא את רשימת המוסדות להשכלה גבוהה, לפי קטגוריות וחיתוכים שונים. מומלץ לבקר באתרי המוסדות בהם אתה שוקל ללמוד.

אוניברסיטה או מכללה? החלטה לא קלה. עצות בשאלה זו ניתן למצוא כאן.

כמו כן, במדור "ייעוץ אישי", באתר זה, תוכל למצוא רשימה של מקומות נוספים בהם אפשר לקבל סיוע בבחירת תחום הלימודים (ייעוץ אישי, ייעוץ טלפוני ופורומי ייעוץ)